עפולה?? כן, עפולה!!

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת אזור לרכישת נכס להשקעה הוא קיום של מוסד לימודים ו/או מוסד רפואי באזור, היות ומדובר באוכלוסייה גדולה שמבלה חלק ניכר משעות היום במוסדות הללו (עובדים במוסד הרפואי וסטודנטים במוסד הלימודי) והם מהווים פוטנציאל טוב ורחב לשוכרים.

אז לאחר רכישת הנכס הראשון שלי בקריות, חיפשתי לגוון וניסיתי למצוא אזור נוסף להשקעה על מנת לא לשים את כל הביצים בסל אחד, ובחיפושיי הגעתי לעפולה.

כן, עפולה, בירת העמק, עיר שמעולם לא הייתי בה, לפחות לא במתכוון, עיר שמעולם לא חשבתי שיהיה לי שם משהו, אבל כשהגעתי לשם בפעם הראשונה נזכרתי שעברתי שם בנסיעה בדרכי לאזור קרית שמונה והכנרת.

מבחינת הפרמטרים שהם must בבחירת מקום השקעה פוטנציאלי סימנתי על חלק גדול מהם V.

מוסד לימודים, יש, ואפילו די גדול (5000 סטודנטים), מכללת עמק יזרעאל.

בית חולים, יש, פוריה.

עיר מתפתחת, בהחלט.

מתאים לסכום ההשקעה שחיפשתי, כן.

אז למה לא?

התחלתי לקרוא על האזור, נכנסתי לאתר של העירייה, הסתכלתי במפה ויצאתי לדרך.

נכנסתי לאתרי מכירת הדירות הדיגיטאליים, סימנתי דירות פוטנציאליות, הסתובבתי רגלית המון באזורים המרכזיים של העיר, נפגשתי עם חמישה מתווכים וראיתי עשרות דירות.

שבועיים לאחר שהתחלתי בחיפושים, אני זוכר שזה היה יום שישי, ובאותו יום ראיתי 2 דירות שרציתי לקנות, האחת הייתה בקרית ביאליק (אני אפילו זוכר שזה היה ברחוב ההגנה) והשנייה הייתה ברחוב העלייה 53 בעפולה.

רציתי לקנות את שתי הדירות גם יחד, מאוד רציתי, אבל א' לא היה לי מספיק הון עצמי לשתיהן ו- ב' היה קצת גדול עליי באותה תקופה לקנות שתי דירות ביחד כשמאחורי רק עסקת נדל"ן אחת וחששות קיננו עוד בליבי בקשר להשקעות.

אני זוכר שאת הפוטנציאל של הדירה בעפולה היה אפשר אפילו לזהות עוד מחדרה, קומה 2, 3 חדרים, 70 מ' , מרווחת ומוארת עם מרפסת וחניה.

אני לא זוכר מה היה המחיר המבוקש שהמתווך מכר לי (ותהיו בטוחים שהם תמיד מוסיפים כסף לסכום שבעל הבית מבקש) אבל בסופו של דבר המחיר נסגר על 370,000 ₪ והייתי צריך עוד להוסיף שכ"ט למתווך של 10,000 ₪ פלוס מע"מ למרות ש – 2% עמלה יוצא פחות, משמעותית…

אז קניתי את הדירה, השכרתי אותה לתקופה של משהו כמו 6 שנים בסכום שנע בין 1900 ₪ בשנים הראשונות ולאחר מכן הוא טיפס ל – 2200 ₪ (שזה יוצא בין 6.2% תשואה ל 7.1% שזה בכלל לא רע).

רק שתבינו, לצורך קניית הדירה, הבאתי מהבית הון עצמי של 90 אלף ₪ בלבד!! ולקחתי משכנתא של 300 אלף ₪  לתקופה של 30 שנה מהבנק.

בסוף כל חודש לאחר שירד לי תשלום המשכנתא החודשי של בין 1200 – 1300 ₪ נשאר לי בכיס בין 700 ל – 900 ₪ כל חודש!!!!

כך שגם היה לי נכס שמחירו עלה, גם שילמו לי עליו את ההלוואה וגם נשאר לי כמה מאות שקלים בכיס כל חודש!!

בסוף שנת 2017 מכרתי את הדירה בסכום של 621,000 ₪ לזוג חרדים מבני ברק לאחר ששנה קודם לכם ביצעתי בדירה שיפוץ יסודי בסכום של 31,000 ₪.

כשאני כותב יסודי, בלי מרכאות, אני מתכוון באמת יסודי, לא בציניות (כי יכול להשתמע מהמחיר הנמוך שהשקעתי שלא ניתן לעשות הרבה, אז תתפלאו), החלפתי צנרת, ריצוף, דלתות, מקלחת, שירותים, תריסים ופרקט בחדרים.

הכסף שהרווחתי מהעסקה שימש לי כחצי מסכום הרכישה של הבית שקניתי באזור אטלנטה, USA.

Did you like the article?

Facebook
Twitter
LinkedIn

הכינו את
עתידכם
מעכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו